Zázvor a jeho léčivé účinky

Zázvor je jeden a půl metru vysoká rostlina se žlutými květy. Je známý hlavně díky svým oddenkům. Oddenky zázvoru mají příjemnou a intenzivní pikantní chuť s nádechem exotiky. Typickou chuť zázvoru způsobují různé esenciální oleje, obsahuje celkem až 640 chemických látek. Největšími vývozci zázvoru jsou Indie, Čína a Indonésie. Jeho původ pochází z Asie, pěstuje se hlavně v jihovýchodní Asii, západní Africe a Karibiku. V Česku zázvor seženete téměř ve všech obchodech, ale nejlepší zázvor seženete u Vietnamských obchodníku, kteří ho mívávají čerstvý

Účinky

Mezi nejvýznamnější účinky zázvoru patří podpora trávení, prevence proti chřipce, rýmě i rakovině, a dokonce také afrodiziakální účinky.

Zázvor je takzvaný všelék. Podporuje chuť k jídlu, usnadňuje trávení a pomáhá proti žaludečním nevolnostem. Je antibakteriální a protizánětlivý, snižuje cestovní nevolnost i nevolnost při těhotenství. Pomáhá mírnit potíže spojené s chřipkou a rýmou, uklidňuje a zmírňuje bolesti hlavy.

Všichni jistě známe zázvorový čaj nebo zázvorovou limonádu, kterou si můžete vypít téměř všude. Ale co pro tentokrát vyzkoušet něco nového, a zázvor sníst. Například v Počernickém Pivovaru máme hovězí tatarák na anglický způsob s nasekaným zázvorem, který je čerstvý, aby zachoval všechny blahodárné látky, k němu podáváme batátové hranolky a pikantní majonézu.

Přijďte ochutnat naší zdravou specialitu Bushido do Počernického pivovaru

  • Hovězí tatarák, zázvor, česnek, sezam, hranolky z batátů, pikantní majonéza

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.