Chřest

Chřest a zajímavosti o něm

Popis

 

Jedná se vytrvalé byliny, normálně rostoucí či popínavé, s oddenky, někdy i s vřetenovými hlízami. Jsou to rostliny dvoudomé i jednodomé. Fotosyntetickou funkci přebírá hlavně stonek, tedy jeho části napodobující listy, která vyrůstají ve svazečcích nebo jednotlivě v uzlinách a jsou čárkovitého tvaru.

 

8 zajímavostí o chřestu

 Československo – chřestová velmoc

Československo bylo kdysi chřestovou velmocí a chřest se od nás vyvážel do celého světa. Během totality jeho sláva upadala a získal neprávem reputaci buržoazní pochoutky. Dnes se naštěstí úspěšně vrací do našich restaurací a kuchyní a také na česká pole.

Jinde asparágus u nás chřest

Dokladem postavení českého chřestu je i jeho název. Ostatní evropské země vycházejí při jeho označení z řeckého slova asparagos (anglicky asparágus, francouzsky asperges, německy der Spargel..). Chřest je původní staročeské slovo a písemné zmínky o něm pocházejí už z dob Karla IV.

Tisíce let starý

Nejstarší doklady o pěstování chřestu pocházejí z roku 3000 před naším letopočtem.

 

Nejen dobrý, ale i velmi zdravý

Chřest si slávu zaslouží právem, je totiž lidskému tělu velmi prospěšný. Obsahuje látky snižující riziko rakoviny a srdečního onemocnění, reguluje hladinu cukru v krvi, snižuje cholesterol a podporuje trávení. Dokonce má i afrodiziakální účinky J

 

Nejvyšší kvalita roste v Polabí

Aby byl chřest skutečně delikátní pochoutkou, vyžaduje jeho pěstování lehké a písčité půdy. Ty se nacházejí například v Polabské nížině nedaleko Mělníka. Díky tomu a vhodným klimatickým podmínkám roste v Čechách chřest té nejvyšší kvality.

 

Bílý, zelený anebo fialový chřest?

Rozdíl je v pěstování, bílý chřest je měsíc před sklizní překryt zeminou nebo černou fólií. Zelený se pěstuje na světle díky kterému získá svoji barvu a své tak trochu jiné vlastnosti. U nás ne tolik rozšířený fialový chřest, který se pěstuje v zahraničí například v Německu, Francii a v Kalifornii se opečovává podobně jako zelený.

 

  • Sklizeň je dřina

 

Sklízení chřestu není žádná sranda, sklízí se totiž ručně na poli a vyžaduje to velkou trpělivost a pečlivost

 

  • A rychle ke strávníkovi

 

Po sklízení by se měl chřest zchladit a pak okamžitě doručit ke strávníkovi. Aby si chřest udržel veškeré své vlastnosti a benefity, měl by se k zákazníkovi dostat do 24-36 hodin od chvíle, kdy byl sklizen.

A kdo neví, jak si chřest připravit doma, může ho přijít ochutnat do Léta Páně, kde na Vás bude čekat výborné CHŘESTOVÉ MENU 

 

Mnoho zdaru a úspěchů Vám přeje Panský Dvůr

 

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.